מקרה שישי של חולה בקורונה אובחן ביישוב

תאריך: 25/03/2020
היום (יום ד', 25 במרץ 2020) אחר הצהריים התקבלה תשובה חיובית לגבי חולה נוספת בקורונה, שהיא החולה השישית ביישוב כוכב יאיר-צור יגאל
החולה היא אמה של הקצינה בת ה- 23, שאובחנה שלשום כחולה. מוקדם יותר היום דווחה המועצה גם על האבחון של אבי המשפחה כחולה בקורונה. ככל הנראה שהו בני הזוג מאז יום שישי שעבר בבידוד ביתי.
החקירה אפידימיולגית בעניינם של בני הזוג מתנהלת על ידי משרד הבריאות ומי שנחשפו אליהם יקבלו הודעת סמס אישית ממשרד הבריאות. בשלב זה שוהים בני הזוג בביתם ולא יפונו לבית חולים. טרם התקבלו מספרי החולה של שניהם לצרכי מעקב והם יפורסמו לציבור מיד כשיתבררו.
נזכיר כי עד היום דווח על תושבי היישוב שאובחנו ומספרם - חולה 71 המאושפז באיכילוב במצב קשה, חולה 110 ו- 170 שהן רעיתו ובתו, חולה 1204 והוריה שטרם פורסם מספרם.
אנו שבים ופונים אל הציבור להימנע ככל הניתן מלצאת מהבית. יש להישמע להנחיות משרד הבריאות ולתקנות שעת חירום המגבילות את תנועת האזרחים, במטרה לצמצם את התפשטות נגיף הקורונה. בכל מקרה של הופעת תסמינים יש לפנות בהקדם למוקד מדא 101 או למוקד משרד הבריאות 5400*
מי שנחשף לחולה קורונה מאובחן מחוייב בבידוד ביתי למשך 14 יום, בהתאם להנחיות. קיימת חובת דיווח עצמי על כניסה לבידוד באמצעות טופס ייעודי המצוי באתר המועצה המקומית https://bit.ly/3bhnJ7V או באתר משרד הבריאות https://bit.ly/3afqZ3o.
נמשיך ונעדכן ככל שיהיה מידע נוסף.