עדכון - שני חולים נוספים מאומתים בקורונה אובחנו ביישוב

תאריך: 19/07/2020
אנו מעדכנים את הציבור כי על פי דיווח שהתקבל במועצה ממשרד הבריאות הבוקר, התברר כי שני חולים נוספים מאומתים בקורונה אובחנו ביישוב. בכך עולה מספר החולים ביישוב ל- 25, מהם 12 חולים פעילים בגל הנוכחי. מספר המובדדים ביישוב עומד הבוקר על 75 תושבים.
במקרה האחד מדובר בגבר כבן 50 שאובחן כחולה, לאחר שנבדק בשל הופעת תסמיני המחלה והוא נמצא בבידוד ביתי. רעייתו וילדיו נבדקו במהלך סוף השבוע ונמצאו שליליים לקורונה. כל בני המשפחה נמצאים בבידוד. אנו מפרסמים באישורו של החולה כי מתחקיר ראשוני שביצעה מחלקת הביטחון עולה שהאיש לא שהה במקומות ציבוריים ביישוב ולא היה במגע עם תושבים למעט משפחתו.
במקרה השני מדובר באשה, כבת 72, שאובחנה כחולה ואושפזה בסוף השבוע בבית החולים מאיר בכפר סבא. האשה מתגוררת ביישוב עם בתה, חתנה וילדיהם. כל בני המשפחה נמצאים בבידוד. באישורה משפחתה אנו מפרסמים כי על פי תחקיר ראשוני שביצעה מחלקת הביטחון עולה שהחולה שהתה בבידוד מרצון בביתה בחודש האחרון ולא היתה במקומות ציבוריים כלשהם.
משרד הבריאות יבצע חקירה אפידימיולוגית בנושא, והודעה על הנחייה לכניסה לבידוד תועבר על ידי משרד הבריאות למי ששהו בקרבתם של החולים. על פי המדיניות הקיימת, תושבים שנחשפו לחולה מאומת יקבלו הודעת סמס ממשרד הבריאות וידרשו להכנס לבידוד של 14 יום ממועד החשיפה.
אנו מפנים את תשומת לבכם, כי בימים אלה אנו חשופים להדבקה קהילתית משמעותית בתוך היישוב.
אנו שבים ופונים אל הציבור להמשיך ולהקפיד על הנחיות משרד הבריאות ובהן עטיית מסכת פנים, שמירה על הגיינה אישית ושמירה על ריחוק של 2 מ' בין אדם לאדם.