עדכון קורונה - 3 חולים נוספים, תושבי היישוב, אומתו כחולים בקורונה

תאריך: 27/07/2020
אנו מעדכנים את הציבור כי על פי דיווח שהתקבל במועצה ממשרד הבריאות במהלך היום, התברר כי 3 חולים נוספים אומתו כחולים בקורונה ביממה האחרונה, מקרב תושבי היישוב.
בכך עולה מספר החולים ביישוב ל- 29, מהם 13 חולים פעילים ו- 3 מחלימים בגל הנוכחי. מספר המובדדים ביישוב עומד הבוקר על 63 תושבים.
מהתחקיר שביצעה מחלקת הביטחון ובאישורם של החולים אנו מפרסמים את הפרטים הבאים:
חולה מס' 27 נמצא בבידוד מלא מאז מוצאי שבת ה- 18 ביולי. האיש לא הסתובב ביישוב במקומות ציבוריים טרם שנכנס לבידוד. רעייתו וילדיו נבדקו לקורונה ונמצאו בריאים. האיש נמצא באשפוז ביתי עם תסמינים קלים של המחלה וחש בטוב.
חולה מס' 28 נכנס לבידוד ביום שלישי האחרון ה- 21 ביולי. ככל הנראה האיש נדבק במהלך אימון ספינינג ב- 17/7 בין השעות 08:00 ועד 09:00. מדובר באימון שבו השתתף תושב נוסף שאובחן כחולה מס' 26 ועליו דווח לציבור כבר לפני כשבוע. רעייתו של חולה מס' 28 נבדקה ונמצאה בריאה. האיש נמצא באשפוז ביתי עם תסמינים קלים של המחלה וחש בטוב. משתתפי האימון קיבלו הודעה אישית מהמרכז הקהילתי ובו המלצה להכנס לבידוד.
חולה מספר 29 הוא חייל, בן היישוב. שמו ידוע לגורמים המטפלים במועצה ואולם טרם נוצר קשר עימו ואין ברשות המועצה בשלב זה מידע נוסף לגבי מקומות שבהם יתכן ושהה טרם שאובחן כחולה בקורונה.
אנו מפנים את תשומת לבכם, כי בימים אלה אנו חשופים להדבקה קהילתית משמעותית בתוך היישוב. משרד הבריאות יבצע חקירה אפידימיולוגית בנושא, והודעה על הנחייה לכניסה לבידוד תועבר על ידי משרד הבריאות למי ששהו בקרבתם של החולים. על פי המדיניות הקיימת, תושבים שנחשפו לחולה מאומת יקבלו הודעת סמס ממשרד הבריאות וידרשו להכנס לבידוד של עד 14 יום ממועד החשיפה ובשים לב להופעת תסמינים.
אנו שבים ופונים אל הציבור להמשיך ולהקפיד על הנחיות משרד הבריאות ובהן עטיית מסכת פנים, שמירה על הגיינה אישית ושמירה על ריחוק של 2 מ' בין אדם לאדם.