חולה מס' 30, תושבת היישוב, אומתה כחולה בקורונה

תאריך: 29/07/2020
אנו מעדכנים את הציבור כי על פי דיווח שהתקבל במועצה ממשרד הבריאות במהלך היום, התברר כי חולה נוספת אומתה כחולה בקורונה ביממה האחרונה, מקרב תושבי היישוב.
בכך עולה מספר החולים ביישוב ל- 30, מהם 11 חולים פעילים ו- 6 מחלימים בגל הנוכחי. מספר המובדדים ביישוב עומד הבוקר על 53 תושבים.
 
 
מהתחקיר שביצעה מחלקת הביטחון ובאישורה של החולה אנו מפרסמים כי החולה שוהה כבר 10 ימים בבידוד, מאז יום א' ה- 19 ביולי, לאחר שחשה בסימפטומים קלים של המחלה. החולה בצעה בדיקה ותשובה לגבי אימות המחלה התקבלה רק אתמול. החולה נמצאת באשפוז ביתי וחשה בטוב. בני משפחתה נמצאים אף הם בבידוד בכל התקופה האחרונה ואיש מהם לא שהה במקומות ציבוריים במהלך השבוע האחרון.
בנוסף, אנו מבקשים לעדכן כי נוצר קשר עם משפחתו של החייל, חולה מספר 29, בן היישוב. החייל נמצא בבסיס צה"ל בו הוא משרת כבר למעלה מחודש ולא היה בשבועות אלה בחופשה בביתו. הוא מטופל בבסיס ונמצא בבידוד ומצבו טוב.
אנו מפנים את תשומת לבכם, כי בימים אלה אנו חשופים להדבקה קהילתית משמעותית בתוך היישוב. משרד הבריאות יבצע חקירה אפידימיולוגית בנושא, והודעה על הנחייה לכניסה לבידוד תועבר על ידי משרד הבריאות למי ששהו בקרבתם של החולים. על פי המדיניות הקיימת, תושבים שנחשפו לחולה מאומת יקבלו הודעת סמס ממשרד הבריאות וידרשו להכנס לבידוד של עד 14 יום ממועד החשיפה ובשים לב להופעת תסמינים.
אנו שבים ופונים אל הציבור להמשיך ולהקפיד על הנחיות משרד הבריאות ובהן עטיית מסכת פנים, שמירה על הגיינה אישית ושמירה על ריחוק של 2 מ' בין אדם לאדם.