עדכון קורונה - שינוי כיוון.

עדכון קורונה - שינוי כיוון.
תאריך: 30/08/2020
עדכון קורונה - שינוי כיוון.
עלייה בתחלואה ביישוב בימים האחרונים
 
הבוקר התקבל דיווח במועצה על 2 חולים נוספים, תושבי היישוב, שאובחנו כחולים בקורונה. בכך מזנק מספר החולים הפעילים בתוך פחות משבוע מ- 2 ל- 10 תושבים.
 
מאז ראשית התפרצות המחלה בחודש מרץ, מטפס מספר החולים ל- 45 תושבים מהם 32 חולים בגל הנוכחי. נכון להבוקר ישנם 10 חולים פעילים ביישוב, מהם 1 באשפוז במלונית ו- 9 באשפוז ביתי וכן, 67 תושבים נמצאים בבידוד ביתי, גידול של 25 איש בתוך יומיים.
 
מבדיקה ראשונית שבצעה מחלקת הביטחון וידיעת החולים ובאישורם אנו מיידעים את הציבור בפרטים הבאים:
חולה מס' 44 הוא צעיר בן 15 ששהה במסיבה בכוכב יאיר ביום 23 באוגוסט בה השתתפו 12 צעירים נוספים. משתתפי המסיבה קיבלו הודעה ונכנסו לבידוד.  ב- 27 באוגוסט השתתף הצעיר בצילומים של שבט אפיק שהתקיימו באמפי בכוכב יאיר, לקראת פתיחת שנת הפעילות. הודעה נמסרה היום לראש שבט הצופים והודעה תועבר למשתתפי הארוע. משפחתו של הצעיר נמצאת בבידוד מאז יום שישי האחרון וביממה הקרובה יעברו בני המשפחה בדיקות לקורונה.
 
חולה מס' 45 היא צעירה בת 15. ביום שני ה- 24 באוגוסט היא שהתה בדואר בשופרסל במצפה ספיר לזמן קצר, לערך בין השעות 16:30 ועד 17:30, לצורך לקיחת חבילה.  בנוסף, קיימה בשבוע האחרון מפגשים עם חברות והן עודכנו לגבי הכניסה לבידוד. החולה היתה במפגש היערכות בביה"ס עמי אסף ובעקבות כך נכנסה הכיתה (הקפסולה) בה השתתפה לבידוד. הודעה נמסרה למנהלת ביה"ס. גם משפחתה של החולה נמצאת בבידוד וביממה הקרובה יעברו בני המשפחה בדיקות לקורונה.
 
במקביל, יבצע משרד הבריאות חקירה אפידימיולוגית בנושא, והודעה על הנחייה לכניסה לבידוד תועבר על ידי משרד הבריאות למי ששהו בקרבתם של החולים.
 
על פי המדיניות הקיימת, תושבים שנחשפו לחולה מאומת יקבלו הודעת סמס ממשרד הבריאות וידרשו להכנס לבידוד של עד 14 יום ממועד החשיפה ובשים לב להופעת תסמינים.
העלייה בתחלואה בשבוע האחרון מחייבת את כולנו לנקוט באמצעי זהירות ולהקפיד בשמירה על הכללים ועל ההנחיות.
 
אנו שבים ופונים אל הציבור להמשיך ולהקפיד על הנחיות משרד הבריאות ובהן עטיית מסכת פנים, שמירה על הגיינה אישית ושמירה על ריחוק של 2 מ' בין אדם לאדם.