לקראת פתיחת שנה"ל תשפ"א

תאריך: 01/09/2020

*תלמידות ותלמידים, משפחות יקרות,*

 

אנו חווים בחודשים האחרונים את אחת התקופות המאתגרות שידעה החברה הישראלית מזה עשרות שנים. התפשטות נגיף הקורונה שבשה את סדרי החיים, הלימודים, פגעה במקומות העבודה ובמקורות הפרנסה, ועצרה לחלוטין את תרבות הפנאי. אבל אחריותנו להמשך תהליך הלמידה והחינוך של הילדים אינה נעצרת אפילו לא לרגע ואנו ערוכים לפתיחת מוסדות החינוך במועד ובאופן מיטבי.

מתווה החינוך היישובי, עליו הודענו לפני ימים אחדים, מציע לתלמידים יותר ימים ויותר שעות הוראה בבית הספר, בהשוואה למתווה המינימום שקבע משרד החינוך, וזאת מתוך הבנה של כובד האחריות המוטל עלינו.

במהלך הקיץ קלטנו מורות ומורים חדשים, אחדות מן הגננות התחלפו וסייעות חדשות באו. בזכותם הרחבנו את מעגל עובדי ההוראה ביישוב, ובזכותכם פתחנו לראשונה מזה שנים, גנים חדשים וכיתות נוספות ויש באוויר הרגשה של התחדשות. בימים אלה הולכים ונשלמים שיפוצי הקיץ בבתי הספר ובגנים. בקיץ הזה, בשונה משנים אחרות, פעלו במוסדות החינוך מסגרות קיץ משלימות עד ה- 6 באוגוסט וחלק מהפעילויות נמשכו ממש עד ימים אלה.

עבודות הניקיון בגנים ובבתי הספר ימשכו עד הרגע האחרון, כדי להכין את מוסדות החינוך לקבל את תלמידי היישוב, לשנת הלימודים החדשה שבפתח אבל אנו ערוכים גם לכך שחלק מעבודות הקיץ יושלמו עד חופשת סוכות.

התרגשות גדולה בוודאי אוחזת בילדות ובילדים העולים לראשונה לגני המועצה. התרגשות גדולה מלווה גם את התלמידות והתלמידים העולים השנה לכיתות א'. התרגשות מלווה גם את בוגרי בתי הספר היסודיים העולים לחטיבת הביניים ע"ש אילן רמון. אנו קולטים בסתיו הזה בשמחה משפחות חדשות שעברו להתגורר ביישוב וכן, את תלמידי צור יצחק העולים לכיתה ז' בחטיבת הביניים, ומצטרפים למעגלי החינוך והלמידה ביישוב. לאלה ולאלה נאחל קליטה מהירה, שיכירו חברות וחברים חדשים ויצליחו בלימודיהם במסגרות החדשות.

השנה החולפת העמידה את צוותי ההוראה בחזית ועל כתפיהם הונח משא של הנעת גלגלי המשק ובמקרים רבים מתן האפשרות להורים לשוב למעגל העבודה. בשבוע הקרוב ישובו המורות והמורים, הגננות והסייעות והצוותים החינוכיים, לקחת חלק במסע מרתק של שנה חדשה של עשייה חינוכית.

ערב פתיחת שנת הלימודים תשפ"א אנו שמחים להגיש לכם עדכון והרחבה לתוכנית החינוך החדשה, אשר גובשו במחלקת החינוך במשותף עם מנהלי בתי הספר, הצוותים החינוכיים, הנהגות ההורים ובהתייעצות עם משרד החינוך. תוכנית החינוך המעודכנת לתשפ"א מבוססת, בין היתר, על השגי תוכנית החינוך החדשה שהושקה בדיוק לפני שנה, ואשר יושמה כמעט במלואה.

במרכז התוכנית אנו ממשיכים להעמיד את ערך המצויינות בכל תחומי העשייה החינוכית. גם השנה שמנו דגש על פיתוח מיומנויות, כישורים טכנולוגיים וכישורי חיים וזאת בזכות הגדלה משמעותית של תקציב היוזמות החינוכיות מתוך תקציב המועצה.

הסטנו משאבים לקידום הדיגיטציה בבתי הספר הן בהקמת תשתיות תקשורת והן בתוכנות וציוד קצה שיסייע שיצירת חווייה לימודית מסקרנת וחדשנית. בבתי הספר היסודיים הותקנה, לראשונה בישראל, מערכת Active Floor המציעה חוויית למידה אינטראקטיבית. בחטיבת הביניים הקמנו חדר מייקרים, אשר ישרת בהמשך את כלל בתי הספר ואת הקהילה כולה. חדשנו עבורכם חלק מסביבות הלמידה ואת פני הבאים בשערי קמפוס כוכב יאיר יקדם ציור קיר ענק של האמן רמי מאירי.

אנו רואים בתוכנית הזו הזדמנות להגשים את הציפיות שלכם ממערכת החינוך ביישוב ולהוציא אל הפועל רעיונות, חדשנות ושינויים שחיכו זמן רב על המדף.

חוברת ובה עיקרי תכנית החינוך תשפ"א תחולק לתיבות הדואר בראשית השבוע. אנחנו מזמינים אתכם לעיין בה גם כקובץ דיגיטלי בלחיצה על הקישור המצורף https://bit.ly/31yhvP5

שתהיה לכולנו שנת לימודים פוריה ומוצלחת.

 

יובל ארד, ראש המועצה המקומית

נורית בר לב, מנהלת מחלקת החינוך