עדכון קורונה - 3 חולים חדשים, תושבי היישוב, אובחנו בקורונה ביממה האחרונה

תאריך: 08/09/2020
עדכון קורונה - 3 חולים חדשים, תושבי היישוב, אובחנו בקורונה ביממה האחרונה
אנו מעדכנים את הציבור כי ביממה האחרונה התקבל במועצה דיווח ממשרד הבריאות על שלושה חולים חדשים, מקרב תושבי היישוב, אשר אובחנו כחולים מאומתים בקורונה.
נכון להיום מספר החולים הפעילים ביישוב עומד על 28 איש ובסה"כ חלו בקורונה, מאז התפרצות המחלה בחודש מרץ, 71 תושבים. מספר המבודדים עומד נכון להיום על 114 תושבים.
מחלקת הביטחון ביצעה תחקיר ראשוני לתנועותיהם של החולים ובאישורם ובידיעתם אנו מפרסמים כי:
חולה מספר 69 הוא תושב היישוב שאובחן כחולה כבר ביום חמישי האחרון ונמצא בבידוד מאז יום רביעי. ביממה האחרונה אובחנה גם בתו כחולה (מספר 70) והיא נמצאת בבידוד מחוץ ליישוב. שניהם לא שהו במקומות ציבוריים בישיוב בשבוע האחרון. בני המשפחה הנוספים נבדקו וטרם התקבלו תוצאות הבדיקה בעניינם.
חולה מספר 71 אומת ביממה האחרונה. לא שהה במקומות ציבוריים ביישוב בימים האחרונים והוא נמצא בבידוד. בני משפחה נוספים נבדקו היום, במסגרת הבדיקות שעורך פיקוד העורף ביישוב, וטרם התקבלו תוצאות הבדיקה בעניינם.
במקביל, יבצע משרד הבריאות חקירה אפידימיולוגית בנושא, והודעה על הנחייה לכניסה לבידוד תועבר על ידי משרד הבריאות למי ששהו בקרבתם של החולים.
על פי המדיניות הקיימת, תושבים שנחשפו לחולה מאומת יקבלו הודעת סמס ממשרד הבריאות וידרשו להכנס לבידוד של עד 14 יום ממועד החשיפה ובשים לב להופעת תסמינים.
אנו שבים ופונים אל הציבור להמשיך ולהקפיד על הנחיות משרד הבריאות ובהן עטיית מסכת פנים, שמירה על הגיינה אישית ושמירה על ריחוק של 2 מ' בין אדם לאדם.
מתחם בדיקות הקורונה שמפעיל פיקוד העורף בבית התרבות בצור יגאל יפעל הערב עד השעה 22:00 וכן מחר (יום ד') בין השעות 10:00 ועד 22:00. הבדיקות יתבצעו בתוך המבנה, ארבעה בכל פעם, בהתאם להנחיות נציגי פיקוד העורף ואנשי מד"א הנמצאים במקום.
תושבים הנמצאים בבידוד רשאים להגיע למתחם בין השעות 14:00 ועד 16:00 והם יבדקו בשיטת היבדק וסע, מבלי לצאת מהרכב. יש להמנע מלהגיע עם מלווה, למעט אם מדובר בבין משפחה מדרגה ראשונה המצוי גם הוא בבידוד, והם מחוייבים לשוב לשהות בבידוד מיד לאחר ביצוע הבדיקה.