נערכים לסגר בחגים

נערכים לסגר חגי תשרי
תאריך: 15/09/2020

נערכים לסגר בחגים

צוות החירום הרשותי, בראשות ראש המועצה יובל ארד, קיים היום ישיבת היערכות לימי הסגר, בהתאם להחלטות הממשלה.
 
על בסיס החלטות הממשלה, כפי שהן ידועות נכון להערב, סוכם כי:
 
חינוך -
מערכת החינוך תסגר החל מיום שישי ועד ה- 11 באוקטובר, למחרת סוכות.
תלמידי החינוך המיוחד המשולבים במסגרות ביישוב, ילמדו בימים שבין החגים במתחם מיוחד שיפעל בבית הספר נוף צורים. הודעות פרטניות יועברו למשפחות.
תלמידי חינוך מיוחד הלומדים מחוץ ליישוב - מערך ההסעים יפעל כבשגרה וההסעות יתואמו פרטנית עם המשפחות.
 
תנועות הנוער -
ראש המועצה אישר קיום פעילות חד פעמית, ביום חמישי הקרוב, של תנועות הנוער כדי לאפשר למדריכים להפרד מהחניכים לפני היציאה לחגים ולהיערך להמשך פעילויות מרחוק.
יחידת הנוער תוציא לפועל תכנית פעילות לתקופת הסגר באמצעות משחקי רשת, מפגשים והרצאות מרחוק ועוד.
 
המתנ"ס -
כלל פעילויות המתנ"ס לרבות החוגים, חדר הכושר והבריכה יסגרו בהתאם להחלטת הממשלה.
ראש המועצה הנחה את מנהל המרכז הקהילתי לבחון את אפשרות החרגת נבחרות ואגודות ספורט כבר למחרת ראש השנה, כדי לאפשר לספורטאים להמשיך בשגרת אימונים, ככל שהדבר יתאפשר בהנחיות.
 
גני שעשועים, גנים ציבוריים ומגרשי ספורט -
בהיעדר הנחייה שאוסרת את פתיחתם המועצה תותיר את גני השעשועים, הגנים הציבוריים ומגרשי הספורט (בית התרבות, הסינטטי, האתלטיקה והסקייטפארק) פתוחים לשימוש הציבור, על בסיס מקום פנוי, כדי לאפשר "הפוגה" ו- "התרעננות" בימי הסגר. יודגש כי במקומות אלה אסורה התקהלות של יותר מ- 20 איש. אנו קוראים לציבור לנהוג באחריות קהילתית ואישית ולהמנע מהתקהלות אסורה במגרשים.
 
שירותים חברתיים -
המחלקה לשירותים חברתיים תיתן מענים לציבור בתחומי הרווחה כבשגרה.
בנוסף, תפתח המחלקה מחדש את מטה המתנדבים, בסיוע יחידת הנוער, כדי להעניק סיוע ברכישת מזון ותרופות לקשישים המוגבלים בניידות, לעריריים ולניצולי שואה, ככל שידרש. פרטים אודות פעילות זו יפורסמו בנפרד.
 
שפ"ה -
כל שרותי המועצה הניתנים בשגרה לרבות, פינוי אשפה וגזם, נקיון, גינון וכד' ימשכו כסדרם. כמו-כן, ימשכו העבודות בפרוייקטים המקודמים בימים אלה ובהם: פארק צור יגאל ע"ש יצחק שמיר, ניקוי מתחם החי בר, שיפוץ מועדון הנוער ועוד.
 
בתי הכנסת ותפילות בחגים
מנכ"ל המועצה בסיוע חבר המועצה שמעון שפירא ובתאום עם רב היישוב הרב שמואל שפירא, בצעו בימים האחרונים התאמות למתווה היישובי בכדי לאפשר קיום מניינים ותפילות בקפסולות, תוך הקפדה מלאה על כל ההנחיות והמגבלות, תוך שימוש גם במבנים של מוסדות החינוך ברחבי היישוב. המתווה היישובי המלא יפורסם לידיעת הציבור ביום חמישי.
 
פעילות קבלני בניין בתקופת הסגר
ענף הנדל"ן ממשיך לפעול גם בתקופת הסגר ולפיכך יבוצעו עבודות בנייה בשכונה החדשה. עם זאת, המדיניות שקבע ראש המועצה בעבר תהא תקפה גם כעת ולפיה אין להלין עובדים פלשתינאים בשטחי המועצה. ראש המועצה הנחה את מחלקת הביטחון לבצע אכיפה מוגברת ולוודא שבתקופת החגים ישמרו ההנחיות.
 
הביטחון האישי
מחלקת הביטחון נערכת לתגבור מערך האבטחה היישובי והגברת סיורים בתקופת החגים, בדגש לערבי החג.
אנו ממליצים לציבור היוצא לתפילות בבתי הכנסת לוודא כי הבתים נותרים נעולים ומסוגרים ובכלל זה כל החלונות והפתחים אל הבית. מומלץ לדרוך את מערכות האזעקה בעת עזיבת הבית וגם בעת שבני הבית ישנים במהלך הלילה. כמו-כן אנו ממליצים להכניס לתוך הבית בשעות הלילה בתקופה הקרובה אופניים, אופניים חשמליים ורכוש נייד אחר, המצוי לעיתים בחצרות הבתים. ככל שיש ברשותכם אפשרות מומלץ לנעול גם את מחסן כלי העבודה בחצר.
 
משרדי המועצה
המועצה תפעל בתקופת החגים במתכונת מצומצמת באמצעות תורנים במחלקות השונות ומרבית עובדי המועצה יהיו בחופשה מרוכזת, בהתאם למדיניות הקבועה בתקופת החגים, ובשים לב להנחיות לצמצום מספר העובדים ברשויות ציבוריות בתקופה זו.
 
מוקד השירות לתושב יפעל 24/7 לאורך כל התקופה ויהיה מענה זמין לכל פניותיכם בטלפון 09-7640206 או בווטסאפ (להודעות בלבד) 054-7000113.
 
אנו קוראים לציבור להקפיד על קיום ההנחיות של ממשלת ישראל ומשרד הבריאות ובמיוחד בכל האמור לחובת עטיית מסיכת פנים בכל יציאה מהבית אל המרחב הציבורי, להמעיט במפגשים משפחתיים וחברתיים בתקופה הקרובה, לשמור על הגיינה אישית וחיטוי ידיים תכוף, ולשמור על מרחק בטוח בין אדם לאדם.
 
אנו מבקשים מכל אדם שחש ברע, שצרגיש צינון והתקררות או תסמינים אחרים האופיינים למחלת הקורונה, להמנע מלהגיע לבתי הכנסת במהלך החגים ובכך לסייע במניעת הדבקה קהילתית.
 
במהלך החגים וגם בתקופת הסגר בכלל האחריות לאכיפת הנחיות הממשלה היא בידי משטרת ישראל. נתקלתם בהפרה של ההנחיות, בהתקהלות אסורה או בתושבי חוץ המפרים את הנחיית 500 המטרים, אנא התקשרו למוקד 100 של משטרת ישראל או למוקד השירות לתושב ובקשו מהמוקד לדווח למשטרה.
 
אנו קוראים לציבור ומבקשים להשמע להנחיות ולגלות בתקופה הקרובה אחריות אישית וקהילתית.
 
רק ביחד, ננצח את הקורונה.
 
שנה טובה לכולם ובעיקר... בריאות