מועדון ווירטואלי

תאריך: 16/10/2020

​לפני שמונה שנים המחלקה לשירותים חברתיים במועצה הקימה ביישוב את מועדון "כוכב הזהב". מועדון כוכב הזהב פועל פעמיים בשבוע, בו כ-30 חברים נפגשים, אוכלים, מדברים מתעמלים ומשתתפים בהרצאות. המועדון מספק
לחבריו מסגרת חברתית, אינטלקטואלית ושמירה על אורך חיים בריא.

את המועדון מנהלת שולי כהן, ומרכזת חדוה ברבי-עו"ס. במהלך השנים המועדון עבר הרבה שינויים ותהפוכות, אך דבר לא הכין אותנו לרגע הזה בו מגפת הקורונה תאלץ אותנו להפסיק את ההגעה הפיזית של החברים בו ותגביר את תחשות הבדידות והריחוק החברתי המתלווה אליו. בעקבות הסגר השני הבנו במחלקה כי קיים צורך לחשוב מחדש, מחוץ לקופסא ואולי אף "להמציא את עצמנו מחדש" בזמן קצר, מתוך ההבנה כי האינטראקציה בין החברים והפגישות במהלך השבוע הן בעלות חשיבות רבה.

וכך, מתוך האתגר והקושי ובהשקעת מחשבה רבה נולד לו "המועדון הווירטואלי", מפגשים מסוג חדש. את הפרויקט הובילו חדוה ברבי ואנוה רצון עו"סיות המחלקה ובעזרתם של מתנדבים רבים מהיישוב שעבדו ימים ולילות בכדי לגרום למועדון לקום בזמן הקצר ביותר ועל מנת לתת את מענה ראוי לחברים בו.

לימור יניב – תשובת היישוב- תרמה לנו את החדר הווירטואלי, חדר פרטי המיועד לתושבי היישוב בלבד כפלטפורמה לכל העשייה הקהילתית חברתית של המחלקה.

מלבד הפלטפורמה עמדנו בפני אתגר נוסף: אתגר טכנולוגי. כיצד ניתן ללמד את חברי המועדון בזמן כל כך קצר, להשתמש בפלטפורמות הטכנולוגיות במחשב ובטלפון.  לשמחתנו דב זילברמן, רכז המתנדבים ביחד עם תומר שוורץ תושב היישוב התגייסו להטמיע את התשתית הדיגיטלית בקרב ותיקי היישוב. תהליך ההטמעה נעשה בעזרת מפגשים אישיים וביחם אישי לכל קשיש תוך תשומת לב מרבית. תומר ומתנדבים נוספים הגיעו לכל בית בנפרד, הדריכו בסבלנות רבה את החברים בכניסה לחדר הוירטואלי, ומסייעים להם גם בזמן אמת בתהליך ההתחברות.

ביום שלישי עלה המועדון לאוויר, נפגשנו להרצאה מרתקת בנושא מגילות ים המלח, גילויין, חשיבותן ופענוחן. את ההרצאה נתנה ד"ר אשבל רצון, אשר גדלה ביישוב, בהתנדבות.

החל מאוקטובר יפעל המועדון פעמיים בשבוע, פעם להרצאה ופעם להתעמלות לצורך הפיילוט.

המחלקה לשירותים חברתיים עובדת בימים אלה על תכניות בעלות אופי קהילתי בכדי לסייע לכלל התושבים עם השפעות הקורונה והסגר.

תושבים שמעוניינים להתנדב (לדוגמא- להרצות במועדון), להקים פרוייקט או שיש להם רעיונות והצעות נוספות לפרוייקטים, מוזמנים לפנות אלינו למחלקה ונשמח
לעמוד לשירותכם.

ניתן לפנות במייל: dana@kyair.org.il או בטלפון: 09-7640213