הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

עדכון לתושבים - אותר מקור זיהום המים בצור יגאל

תיאור
תמונה
קישור
תאריך
שיוך
סטאטוס פעיל
סרטון
קבצים מצורפים
לוגו תאגיד המים
תאריך: 22/02/2021

אנו מעדכנים את הציבור כי צוות של תאגיד המים פלגי השרון איתר הבוקר את מקור הזיהום בצנרת המים בחלקה הדרומי של צור יגאל. על פי הבדיקה מקור הזיהום הוא במקווה טהרה שבצור יגאל, הנמצא בסמוך למעון.

בסיור שנערך הבוקר עם נציגי משרד הבריאות ובהשתתפות מנכ"ל המועצה עלו הממצאים הבאים:
למקווה הטהרה אין בקו הפנימי מתקן למניעת זרם חוזר, ככל הנראה מאז הקמתו; מערכות המים מתועלות לשוחת הביוב ובכלל זה גם בריכת הטהרה המרוקנת אחת לשבוע; בשל מגבלות הקורונה פועל המקווה בתקופה האחרונה במתכונת מצומצמת.
לאור זאת הוחלט על סגירה מלאה של המקווה בצור יגאל, ניתוקו מקו המים וריקון בריכת הטהרה עד להודעה חדשה. משתמשי המקווה יופנו לקבלת השירות במקווה שבכוכב יאיר.
תאגיד המים יתקין בהקדם שסתום אל חוזר זמני על קו הצרכן של המקווה ובמקביל נדרשה המועצה הדתית לבצע התקנה מיידית של מתקן למניעה זרימה חוזרת.
לאחר שנותק המקווה מקו המים בוצע דיגום במעון היום, ברחוב אבני חושן ובנקודת דיגום זמנית נוספת סמוכה ברשת המים הציבורית והתאגיד לא נדרש לבצע דיגומים נוספים בכלל הרשת בצור יגאל;
תושבי הרחובות בחלקה הדרומי של צור יגאל אשר ניתנה להם הנחייה להרתחת מי השתייה נדרשים להמשיך להרתיח את המים לפחות עד מחר (יום ג') בשעות הבוקר, עת תתקבלנה תוצאות הדיגום. הצפי לקבלת התוצאות הוא 08:30 בבוקר והודעה תתפרסם בעמוד המועצה ובאתר.
תשומת הלב כי במהלך הבוקר התקבל במוקד עדכון מתאגיד המים כי גם תושבי רחוב נוף הרים 109-145 נדרשים גם הם להרתיח את מי השתייה.
מפת הרחובות המעודכנת ומידע נוסף נמצא באתר המועצה https://bit.ly/3dEcvia
בהתייעצות עם משרד הבריאות, תאגיד המים והנציג המועצה סוכם כי לאחר קבלת התוצאות מחר יוחלט אם נידרש לבצע עוד פעולות ובכלל זה הפרדת החיבורים ברשת המים לצרכנים השונים ושינויי תשתית נוספים שיאפשרו תנאי תחזוקה ותפעול נאותים.
אנו שבים ומתנצלים על אי הנוחות שנגרמת לתושבים ופועלים יחד עם התאגיד לסיום הארוע והסרת ההנחיות ומגבלות השימוש במי השתייה.​

שיתוף במדיה