הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

ברכת חג פסח שמח מראש המועצה, יובל ארד

תיאור
תמונה
קישור
תאריך
שיוך
סטאטוס פעיל
סרטון
קבצים מצורפים
ברכת חג פסח תשפא
תאריך: 25/03/2021
​תושבות ותושבים יקרים,

חג הפסח במסורת היהודית הוא סמל ליציאה מעבדות לחירות.

לפני שנה בדיוק, בליל הסדר של שנת תש"ף הסבנו לשולחן החג מבודדים ממשפחותינו, מנותקים מהורינו המבוגרים, מאחים ואחיות ומילדינו הבוגרים. מחלת הקורונה אז היתה בראשיתה והחשש והפחד היו גדולים ומשתקים.

יומיים לפני החג אז התאחרתי בביתו של רב היישוב, הרב שמואל שפירא, וצילמנו סרטון קצר המפרט את הלכות סדר פסח לטובת אלה שחגגו אז בפעם הראשונה לבדם.

בשנה החולפת התמודדנו כקהילה וכעם עם פגעי המחלה. מחאנו כפיים לצוותי הרפואה וביום העצמאות האחרון תלינו את דגלי מד"א בשדרות ביישוב. תמכנו בצוותי החינוך שהמשיכו ללמד את ילדינו, גם מרחוק, לאורך כל הסגרים, רתמנו את העובדות וסוציאליות והפסיכולוגיות החינוכיות כדי לסייע לאלו שנזקקו לכתף תומכת ויד אוהבת.

גייסנו מתנדבים ובני נוער כדי לתת מענים לאלו שהיו זקוקים לנו יותר מכל – לקשישים, לערירים, לניצולי השואה, למשפחות של ילדים עם צרכים מיוחדים ולאוכלוסיות הסיכון. בערב פסח הקודם הפעלנו מוקד טלפוני שיצר קשר עם כ- 1,300 אנשים מהאוכלוסיה המבוגרת ביישוב, כדי לוודא שאף אחד לא נותר מאחור לבד.

והנה שנה אחרי אנחנו מחוסנים ובריאים, יוצאים מעבדות לחירות, מסגר אל מקומות העבודה, יוצאים אל ארועי התרבות והפנאי. השנה שוב נשב לשולחן הסדר כבעבר, עטופים בבני המשפחה, נקרא בהגדה ונספר ביציאת מצרים, נשיר את שירי החג ונשתה ארבע כוסות.

נכון, החיים עוד לא חזרו למסלולם. אבל אנחנו כבר רואים, כמאמר השיר, את הימים הטובים באים בחזרה...

ערב חג הפסח זו הזדמנות עבורי להודות לכם על שיתוף הפעולה ועל האחריות האישית שגיליתם לאורך כל תקופת המשבר. להודות לכם על גילויי ההתנדבות המרגשים, על העזרה ההדדית בקהילה, על המעורבות והדאגה לאחר. אני מבקש להודות לכם על ההזדמנות שיש לי להנהיג את קהילת היישוב בתקופה המאתגרת והמורכבת הזו ועל האמון שאתם רוחשים כלפיי.

בשמי, בשם חבריי חברי המועצה ובשם עובדי המועצה, אני מבקש לאחל לכם ולבני משפחותיכם חג פסח כשר ושמח.

בברכה,

יובל ארד
ראש המועצה המקומית
כוכב יאיר-צור יגאל

שיתוף במדיה