הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

מסתמן: קו המטרו יוארך עד ניר אליהו, בהתאם לדרישת המועצה

תיאור
תמונה
קישור
תאריך
שיוך
סטאטוס פעיל
סרטון
קבצים מצורפים
מטרו1
תאריך: 03/06/2021
ראש המועצה יובל ארד: הבטחת הקישוריות עם המסילה המזרחית והארכת המטרו עד לקרבת היישוב היא בשורה תחבורתית רבת משמעות שתשנה בעתיד את הדרך שבה אנו יוצאים וחוזרים מהיישוב אל מטרופולין גוש דן.
------------------
בדיון שהתקיים לאורך יום האתמול (שלישי) הוגשו תשובות המדינה להתנגדויות שהוגשו לתוכנית קו המטרו (תת"ל 101), בינהן דרישת המועצה המקומית כוכב יאיר-צור יגאל להארכת הקו וקישוריות עם המסילה המזרחית בתחנת ניר אליהו (כפר סבא צפון).
בהקשר להתנגדות שהגישה המועצה (שהוצגה בדיון ביום ראשון) ניתנה תשובה על ידי חברת נת"ע, המתכננת את קו המטרו, שממנה עולה כי דרישת המועצה מקובלת על גופי התכנון ולפיכך מסתמן כי החוקרת תודיע על קבלת ההתנגדות.
עם זאת, הארכת הקו תבוצע בדרך של תוכנית משלימה ולא תעכב את אישור התוכנית הנוכחית. עו"ד אלון אשר שייצג את המועצה בדיון, דרש מהחוקרת שיקבע לוח זמנים ואבני דרך לאישור התוכנית המשלימה להארכת הקו.
ראש המועצה יובל ארד אמר בדיון כי משמעות של קבלת ההתנגדות תהא בשורה גדולה לעתיד היישוב כמו גם לכל תושבי השרון המזרחי ועד חריש שיהנו מקישוריות למטרו - הרכבת הקלה התחתית שתקשר בעתיד את כל גוש דן. הקישוריות תתרום עם הקמת המטרו לנגישות גבוהה למוקדי תעסוקה בשרון, לכלכלה של עסקים בערי השרון ולהפחתת גודש התנועה.
לדברי ראש המועצה, ביצוע קו המטרו צפוי להתחיל בעוד כעשור שנים ועבור תושבי היישוב שלנו, בני נוער ובוגרים, מדובר יהיה בבשורה חשובה שתשנה בעתיד את הדרך שבה אנו יוצאים וחוזרים מהיישוב אל מטרופולין גוש דן.
באשר לדרישת 11 הרשויות בשרון להעתקת מתחם הדיפו עמדת גופי התכנון בדיון היתה של התנגדות להעתקת הדיפו וזאת למרות שהוצגו ניתוחים מפורטים של בדיקות התכנות שבצעה נת"ע לשני מיקומים אפשריים, הן בסמוך לנווה ימין והן במתחם מג"ב איל. בעניין זה סוכם על ידי עו"ד תלמה דוכן, החוקרת מטעם הות"ל, כי כל המתנגדים יוכלו להגיב לתשובות נת"ע בתוך 30 ימים.
נמשיך לעדכןשיתוף במדיה