יגאל כהן ז"ל(1928 – 1988)

יגאל כהן ז"ל, היה חבר כנסת מטעם סיעת הליכוד החל מהכנסת השמינית (1974) ועד למותו בעת כהונתו בכנסת ה- 12. בתקופת כהונת הכנסת ה- 11 כיהן כסגן יו"ר הכנסת. לאחר מותו החליטה ועדת השמות הממשלתית, בהמלצת ח"כ מיכאל (מיקי) איתן להנציח את זכרו בשם היישוב החדש צור יגאל.
כהן נולד בתל עדשים, דור שלישי למשפחת חקלאים. בין היתר, כהן שירת בגדוד הראשון של הפלמ"ח וכקצין בצה"ל. לאחר שחרורו המשיך בשליחות משרד הביטחון בפעילות לאומית בגדנ"ע בפעילויות באירופה, ארצות הברית ואפריקה והיה מדריך חקלאי במושבי עולים בפרוזדור ירושלים.
יגאל כהן כיהן במספר רב של תפקידים ציבוריים, ביניהם מרכז ועדת הנוער של תנועת המושבים; חבר מזכירות הנוער העובד וחבר מזכירות המשמרת הצעירה של מפא"י. ב-1965  עזב את מפא"י והצטרף למפלגה החדשה רפ"י, אז בראשות דוד בן גוריון. ב- 1968 הצטרף לרשימה הממלכתית והיה ראש הסיעה בוועד הפועל של הסתדרות העובדים הכללית.  היה בין מייסדיה של  סיעת לע"ם שהצטרפה להקמת הליכוד. בפעילותו הפרלמנטרית היה כהן חבר בוועדת הכספים; ועדת הכלכלה וועדת העבודה; יו"ר שדולת יש"ע בכנסת ועוד.
בהלוויתו, שנערכה במושב תל עדשים, בעמק יזרעאל, ספד לו ראש הממשלה יצחק שמיר ואמר: "יגאל כהן הקדיש את חייו לפעילות למען שלמותה של ארץ ישראל."